Az idei F8-on kiderült, hogy a LightSpeed projekt keretében javulni fog az alkalmazás betöltődési ideje. A cél mindezzel, hogy 2 másodperc körüli betöltődési időt érjenek el, az alkalmazás mérete pedig a jelenlegi 100-130 MB-ról 30 MB körülire csökkenjen. Természetesen számítani lehetett arra, hogy ez bizonyos áldozatokkal fog járni.
Ebben a cikkben bemutatjuk, hogy melyek azok a funkciók, amelyek megszűnnek, illetve melyek azok, amelyek átalakulnak.
Az alábbi változások a 2019. augusztus 15-ét követő frissítésekben fognak megjelenni. Elsősorban a chatbottal rendelkező vállalatokat érinti, hiszen ebből kifolyólag át kell alakítani a chatbotok azon funkcióit, amelyeket a változások érintenek.
Funkciók, melyek el fognak tűnni az alkalmazásból
Lokáció megosztása gyors válasz segítéségével
Jelenleg van lehetőségünk chatbot segítségével bekérni a felhasználótól az aktuális pozícióját, ez a funkció el fog tűnni a Messenger alkalmazásból. Azonban ettől függetlenül továbbra is van lehetőségünk irányítószám, város, megye, ország, stb bekérésére.
Megosztás gombok
Megosztás gomb segítségével a felhasználók elküldhették egymásnak a chatbotunk azon részeit, amelyekre beállítottunk megosztás gombot. Augusztus 15.-től ez a funkció is el fog tűnni az alkalmazásból.
A funkció, amely nem fog működni
Messenger QR kód
A Messenger QR kódok beolvasása sem fog továbbra működni. Ezt a funkciót kiküszöbölhetjük úgy, hogy a Messenger ref URL-ünkből QR kód generátor segítségével legenerálunk egy QR kódot, és ennek a segítségével irányítjuk a felhasználónkat a Messengerünkbe.
Funkciók, melyek megváltoznak az új alkalmazásban
Függőleges listák
A függőleges listák automatikusan vízszintes, galéria típusú listává fognak változni. Azonban érdemes ezeket a listákat elkészítenünk manuálisan a frissítés előtt annak érdekében, hogy a korábban beállított képes, illetve szöveges tartalmak megfelelően jelenjenek meg az új nézetben is.
Almenüpontok alkalmazása
Jelenleg lehetőségünk van kialakítani egy főmenüt, a főmenü maximum 3 db menüpontot tartalmazhat. Minden főmenün belül pedig létrehozhatunk 5 almenüpontot. Az 5 almenüponton belül szintén van lehetőségünk 5-5 almenüpontot létrehozni. Ezt azt jelenti, hogy jelenleg akár 33 menüpontot is ki tudunk alakítani a chatbotunkban. Ez a menü az üzenet küldése lehetőség alatt jelenik meg, a menü állandóan látható a felhasználók számára. Ez a lehetőség annyiban alakul át, hogy kizárólag a 3d b főmenüpontot alkalmazhatjuk, ezeken belül nem lesz opció további almenüpontokat létrehozni.
Azonban ezt a funkciót is át tudjuk alakítani úgy, hogy a 3 főmenüt beállítjuk úgy, hogy amennyiben a felhasználó rákattint az adott gombra, a chatbot elküld számára egy galéria típusú üzenetet, amelyben akár 10 galéria kártyát is meg tudunk jeleníteni, kártyánként pedig akár 3 további gombot elhelyezhetünk. Így tetszőlegesen navigálhatjuk a felhasználókat a frissítést követően is a menüpontok, illetve a galéria kártyák segítségével.
Összességében elmondhatjuk, hogy hosszútávon ezek a frissítések mindenki számára pozitív hatást fognak gyakorolni.
A chatbot készítőknek a következő hetekben, hónapokban, lesz ezzel némi feladata, amíg ezeket a már meglévő folyamatokat átalakítják a frissítésnek megfelelően. A felhasználók pedig egy kisebb méretű, gyorsabb alkalmazást fognak tudni használni augusztus közepétől, amely biztosan növelni fogja a felhasználói élményt.
Ha Te is szeretnéd kibővíteni online marketing eszköztárad és alkalmaznál ChatBot-ot az online kommunikációdban, vagy a jelenlegi ChatBot-odat turbóznád fel, akkor írj nekünk!
Szerző:
Berek Péter
Online Marketing Menedzser